Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR

Jaká je cena mince?

Mnozí investoři chtějí, aby mince, které nakoupili, vzrostly v ceně. Sekundární mince trh nabízí cenu odlišnou od originálu. Proč se to děje? Tvorba budoucí ceny mince není přesná věda. Existuje však řada faktorů, které pomohou naznačit, jak se cena mince časem změní.

Nabídka

Ve většině případů budou vzácné mince stát více než dostupnější, s velkým oběhem. Při nákupu mince si proto musíte prohlédnout informace o jejím oběhu nebo maximální částku, která je plánována k uvolnění. K určení skutečné vzácnosti mince je však nutné dodatečně zjistit, kolik mincí je na trhu k dispozici.

Poptávka

Hlavním faktorem zvyšování ceny mincí je poptávka. Může významně ovlivnit náklady na vzácné exempláře.

Předpokládejme, že 10 tisíc kupujících chce koupit konkrétní verzi mince. Je známo, že 5 kopií je nabízeno k prodeji na trhu. Cena mince na sekundárním trhu se zvýší úměrně počtu investorů a sběratelů, kteří ji chtějí koupit, a stupni hospodářské soutěže - intenzitě růstu počtu kupujících.

Představte si opačný stav: nabídka na trhu je 10 tisíc mincí a poptávka pochází od 50 kupujících. V tomto případě je poptávka po minci omezená, což neovlivní výrazné zvýšení její ceny.

Věk mince

Na první pohled, čím je mince starší, tím je dražší. Je však třeba vědět, že stáří mince není vždy zárukou vyšší ceny. Například mnoho starých mincí lze koupit za nižší cenu než ty moderní. Starověké mince jsou vzácné, ale ne vždy mají dobrý stav.

Sběratelé přikládají význam věku mince. V některých případech hraje důležitou roli čas. Je důležité studovat výnos mince zpětně, což je ukazatel její budoucí ceny. Pokud hodnota mince časem vzrostla, pak je po ní poptávka. Cena se může v průběhu let lišit. Stává se, že po nějakou dobu se hodnota mince nemění a po 15 nebo 25 letech se zájem sběratelů zvyšuje z důvodu významu motivu nebo návrhu konkrétní verze.

Stav mince

Mluvíme o opotřebení, fyzickém poškození, změnách barev. Čím lepší stav mince, tím více stojí.

Výrobky v ideálním stavu jsou obvykle dražší než výrobky s malým poškozením. Sběratelé, kteří se zajímají o určitý vzácný exemplář, nejsou tak snadné najít minci v dobrém stavu v čase. V tomto případě poptávka zvýší cenu ani mince, která není v dokonalém stavu.

Estetické vlastnosti mince

Mince, jako obraz nebo socha, je předmětem sbírky. Mnoho sběratelů proto oceňuje exempláře s atraktivním a unikátním designem, různými tvary a velikostmi. Zákazníci chtějí mít nejlepší vzorek mincí s luxusním a výrazným designem.

Existuje však opačná situace. Hodnota mince může vzrůst, pokud se jedná o vzácnou odrůdu nebo s chybou při ražbě.

Obsah drahých kovů

Existují dva typy kupujících mincí: investičně orientované nebo vytvářející soukromé sbírky. První hledají mince, které nakonec zvýší cenu, aby mohly získat příjem při dalším prodeji. Druhý hodnotí raritu a dekoraci mincí.

Zlato, platina a stříbro jsou drahé kovy, takže mince, které jsou od nich raženy, jsou považovány za produkty, které přinášejí pasivní příjem. Vzniká v důsledku růstu citátů drahých kovů a také přítomnosti „vnitřní hodnoty“.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.