Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR

Kurz zlata se může vrátit na historické maximum z roku 1981

Počátkem minulého týdne cena zlata stoupla mezi poklesem dolarového indexu oproti většině předních měn. Žlutý kov také vzrostl v ceně kvůli negativní reakci obchodníků na vyhlídku na zpřísnění měnové politiky Fedu. Na zasedání regulátora v září bylo řečeno o možnosti zvýšení základní úrokové sazby v roce 2022. Předseda Fed Jerome Powell uvedl, že do konce letošního roku je plánováno snížení operací v oblasti nákupu finančních aktiv.

Avtar Sandu, vedoucí oddělení komodit v Phillip Futures (Indie), se domnívá, že růst kurzu zlata je reakcí na „agresivní“ pozici Fedu.

Nárůst nákladů na drahý kov však byl krátkodobý. Už v úterý se citace opět snížily na 1733 za troyskou unci. Důvodem bylo posílení americké měny. Ke konci září se dolar stabilizoval vůči euru a zvýšil 0,2% na jen. Díky této situaci byl drahý kov pro investory méně ziskovým aktivem, takže se jeho hodnota snížila. Kromě toho se mezi rostoucími výnosy amerických státních dluhopisů snížily ceny žlutých kovů. Pokladníci jsou alternativním investičním aktivem. Výnos z desetiletých dluhových cenných papírů dosáhl své maximální hodnoty od konce června, čímž překročil značku 1,5%. Rostoucí výnosy dluhopisů snižují atraktivitu drahého kovu v očích účastníků trhu. Investoři nyní chtějí pochopit, jak bude vyřešen problém s veřejným dluhem USA. Tajemnice ministerstva financí Janet Yellenová varovala, že správa vyčerpá peněžní rezervy a nesplní své závazky, pokud Kongres nezvýší limit veřejného dluhu do 18. října. Zákonodárci zvažují zvýšení „dluhového stropu“.

Blíží se kolaps akciového trhu

Robert Kiyosaki, autor knihy Rich Dad, Poor Dad, předpovídá „rozsáhlý burzovní krach“ v říjnu letošního roku. Podle jeho názoru může trh s kryptoměnami, zlatem a stříbrem také trpět, ale mírně. Své prognózy oznámil 25. září na Twitteru.

Vzpomeňte si, že investiční kniha „Bohatý táta, chudý táta“ byla vydána v roce 1997. Napsala ji Kiyosaki se Sharon Lecter. Tato práce byla považována za bestseller podle „New York Times“ po dobu 6 let od vydání knihy. Celkem bylo více než 32 milionů výtisků knihy prodáno v 52 jazycích a ve 109 zemích. Nedávno byla přeložena do ruštiny.

Kiyosaki věří, že ke kolapsu akciových trhů dojde v důsledku "největší bubliny 've světové historii. Doporučil účastníkům trhu koupit více zlata, stříbra a bitcoinů. Odborník poznamenal, že sám investuje do těchto aktiv. Kiyosaki nevěří Fedu, ministerstvu financí USA a burze, takže si nekupuje cenné papíry. Podle odborníka je zákaz obchodování s kryptoměnami v Číně spojen se vznikem digitálního jüanu. Pokud Fed udělá něco podobného, pak se ukáže, že Spojené státy jsou autoritativnější stát. To může mít špatný vliv na pověst amerických úřadů. Mnozí politici a experti hovoří pozitivně o činech Číny v boji proti kryptokurrenci, včetně bitcoinu. Američtí zákonodárci zase řekli, že politika čínských úřadů zdůrazňuje jejich nedemokracii. Čínské orgány mezitím zahájily aktivní testování digitálního jüanu a Fed se dosud nerozhodl vydat vlastní digitální měnu. Předseda Fedu Jerome Powell řekl, že centrální banka brzy zveřejní zprávu o této otázce.

Kurz zlata vzroste na 3 tisíc dolarů za unci

David Garofalo, generální ředitel společnosti Gold Royalty Corp (Kanada), věří, že zlato je nyní velmi podceňováno. V roce 1981 dosáhl kurz žlutého kovu historického maxima. Pak byla nominální cena drahého kovu 850 dolarů za unci a dnes by se tato částka rovnala 3 tisícům dolarů, vzhledem k inflaci dolaru za více než 30 let. Odborník se domnívá, že žlutý kov poroste v ceně právě v důsledku nízkých úrokových sazeb a vysoké inflace. Růst poptávky po zlatě je pozorován v Číně a Indii. Odborník předpovídá, že do konce září se objem dovozu drahého kovu do Středního království prudce zvýší.

Jeff Wright, viceprezident těžební společnosti Gold Mining (USA), poznamenal, že kurz zlata se stabilizoval v situaci s největším čínským developerem Evergrande Group. Investoři jsou opatrní ohledně rizikových aktiv v pozadí možného bankrotu developera. Nedávné prohlášení šéfa Fedu o zpřísnění měnové politiky však nejlépe neovlivní citace žlutého kovu.

Připomeňme, že podle Londýnské asociace účastníků trhu s drahými kovy vypadá situace se zlatem docela optimisticky. Podle on-line průzkumu jednotlivých a institucionálních investorů by se do konce roku 2022 citace zlata mohly zvýšit na 1969 dolarů za unci.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.