Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR

O zlaté investiční minci Španělska „Bull“

Španělsko vytěžilo zlatou investiční minci s býkem. Mince byla vydána v roce 2022. Kvalita ražby u mince je nejvyšší, konkrétně obrácený důkaz. Připomeňte si, že v roce 2021 byla vydána mince s podobnou kvalitou, ale lynx byl zobrazen obráceně.

Velké množství lidí po celém světě se těší na býčí sezónu, která trvá od března do října. Jeho původ pochází z počátku 8. století AD. V té době bylo Španělsko součástí Římské říše. První oficiální korrida (corrida de toros) se konala na počest korunovace krále Alfonsa VIII., jehož panování začalo v roce 1158. Pak došlo k býčímu zápasu na městských náměstích. Byla populární v Pamploně, jednom z nejstarších měst v zemi. Následně se začaly stavět kulaté arény pro býčí zápasy ve všech významných městech Španělska. Účastníci jsou často zraněni při soutěžích a ve vzácných případech dokonce umírají.

Obrácená mince ukazuje španělského býka v póze, ve které vstoupí do arény pro boj. Na vrcholu centra je nominální hodnota (1,5 euro), vlevo je znak španělské královské mincovny, a pod ní je rok vydání. Vpravo dole je název mince („TORO“ - býk). Na obverzi jsou dvě polokoule pod královskou korunou a na obou stranách jsou herkulovské pilíře s mottem „PLUS VLTRA“ („vně“). Na okraji na vrcholu je půlkruhový nápis, který je přeložen ze španělštiny jako „Philip VI, král Španělska“. Pod středem jsou vlastnosti mince ve španělštině: „1 unce 999,9 zlatých vzorků“. Oběh mince je 15 tisíc výtisků.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.