Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR

V roce 2022 prudce vzroste objem akcií fondů obchodovaných se stříbrem

Minulý týden vzrostl objem akcií ve stříbrných burzovních fondech ETFMG Junior Silver Miners o 5,5%, v Global X Silvers Miners - o 4,6% a iShares Silver Trust - o 1,8%. Současně se rychlost drahého kovu pohybovala kolem 23,5 dolaru za unci.

Vyhlídky na poptávku po šedém kovu vypadají podle Stříbrného ústavu slibně v roce 2022. Organizace předpovídá, že celosvětová poptávka po drahém kovu poroste o 8% a dosáhne rekordních 1,11 miliardy uncí. Zvýšená poptávka po stříbru bude způsobena růstem růstu průmyslové výroby v letošním roce o 5%. Šedý kov je široce využíván v tradičních průmyslových odvětvích. Poptávka po něm však rychle roste v inovativních segmentech ekonomiky, které se v poslední době rychle rozvíjejí.

Podle Silver Institute rekordní poptávka po fotovoltaických solárních panelech přinese souhrnný údaj o šedém kovu na nebývalou úroveň. V poslední době se objevila fotovoltaická technologie, ale její využití každým rokem rychle roste. Šedý kov se používá ve fotovoltaických panelech k výrobě sluneční energie. K výrobě jednoho solárního panelu je zapotřebí poměrně velké množství stříbra - asi 2/3 unce (20 g). Od roku 2000 vzrostlo množství drahých kovů používaných k výrobě solárních panelů v průměru o 50% ročně. Například pouze v letech 2002-2011 vzrostl objem poptávky po stříbru v tomto segmentu 60krát - z 1 milionu uncí na 60 milionů uncí. Kromě toho se očekává, že poptávka po šedém kovu zůstane v automobilovém průmyslu a průmyslových odvětvích spojená s novou komunikační normou „5G“, a to i přes dlouhodobý nedostatek polovodičových čipů po celém světě.

Poptávka po stříbrných investičních kuličkách a mincích by v roce 2022 mohla vzrůst o 13%, což by dosáhlo 7leté výšky. Kromě toho by se poptávka po špercích a stříbru měla zvýšit o 11%, respektive o 21%.

Celosvětová produkce stříbra by měla v roce 2022 vzrůst o 7% na 1,092 miliardy uncí. Těžba šedého kovu se také zvýší o 7%. Zpracování stříbra poroste skromnějším tempem - jeho objemy vzrostou o 3%.

Počátkem roku 2022 se tempo růstu HDP začalo v řadě vyspělých zemí snižovat. Kromě toho se na finančních trzích zvyšuje volatilita. To znamená, že by v budoucnu mohlo dojít k neshodě mezi současnými tržními očekáváními a cykly zvyšování úrokových sazeb v USA. Jinými slovy, existuje riziko, že cena drahého kovu bude tvořena na základě předpokladů, a nikoli na základě skutečné situace se zvýšením klíčové sazby. Růst cen stříbra může výrazně překonat růst cen zlata. Do konce letošního roku klesne poměr uvozovek dvou drahých kovů pod 70.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.