Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,726.76 EUR
Ag
20.70 EUR
Pt
904.19 EUR
Au
1,726.76 EUR
Ag
20.70 EUR
Pt
904.19 EUR

Stojí za to koupit stříbro?

Rostoucí inflace donutila centrální banky po celém světě zpřísnit měnovou politiku. To není dobré pro třídy aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy. Například „S&P 500“ klesá o 19% meziročně a nominální výnos 10letých amerických „pokladníků“ se pohybuje kolem 3%.

Od začátku roku zlato kvůli rostoucím úrokovým sazbám kleslo v ceně o 5%. Makroekonomická a geopolitická nestabilita však udržuje citáty zlata na poměrně vysoké úrovni.

Investoři očekávali podobné výsledky ze stříbra, které jsou považovány za levnější alternativu ke zlatu. Na mezinárodním trhu se však ceny šedého kovu od začátku roku snížily o 17%. Vážná prodleva stříbra ze zlata odráží dopad průmyslové poptávky na citáty šedého kovu. Vysoká pravděpodobnost zpomalení hospodářského růstu snížila průmyslovou poptávku po mědi a stříbru. Od ledna 2000 činil absolutní výnos stříbra 268% a zlata - 521%. Je zajímavé, že měď, jedna z hlavních průmyslových kovů, měla ukazatel 311%. Výnosy stříbra se blížily výnosům mědi a zdůrazňovaly fungování tohoto drahého kovu jako průmyslové suroviny. Zároveň, prodleva stříbra ze zlata a mědi, to není příliš zajímavé pro investory. Zlepšení ekonomiky v budoucnosti však povede k bezprecedentnímu nárůstu poptávky po stříbru, protože tento drahý kov je důležitý pro odvětví „zelené ekonomiky“. V důsledku toho vzrostou také stříbrné citace.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.