Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,727.78 EUR
Ag
21.17 EUR
Pt
933.67 EUR
Au
1,727.78 EUR
Ag
21.17 EUR
Pt
933.67 EUR

Úžasná výhoda vlastnictví zlata

V 41 př.n.l. jen pár let po atentátu na Julia Caesara vládla ve starověkém Římě trojčlenná diktatura známá jako triumvirát. Skládal se z: generála jménem Marcus Emilius Lepidus, Gaius Octavius, který se nakonec stal císařem Augustem, a Marcus Antony.

Mnozí Římané měli oprávněné podezření, že Marcus Antony byl zapleten do Caesarovy vraždy. Říkalo se, že měl poměr s Caesarovou vdovou Cleopatrou.

Anthonyho autorita v Římě byla absolutní díky jeho účasti na triumvirátu. Mohl by zvýšit daně, založit nové společenské a náboženské tradice, zabavit soukromý majetek, a dokonce odsoudit lidi k smrti. Tohle všechno proběhlo bez soudu.

Antony se nestyděl použít tu moc k potlačení opozice. Popravil několik svých politických nepřátel, včetně velmi milovaného Cicera. Antony také vyhrožoval, že zabije dalšího senátora jménem Mark Nonius. Na rozdíl od Cicera se však Noniovi podařilo utéct z Říma a vzít s sebou zlato a šperky v hodnotě asi 1,5 milionu dolarů. Lidé ve starověkém světě věděli, že drahé kovy (a drahokamy) jsou prakticky jediným druhem bohatství.

V těchto dnech byla hlavní ekonomickou činností lidí zemědělství. Aktiva jako půda a plodiny nelze přesunout. Zlato bylo téměř jediným prostředkem, kterým bylo možné převážet nabyté bohatství, a zůstává to tak.

---------------------------------

V těchto dnech existuje mnohem více možností, jak přesunout bohatství, jako jsou papírové měny, cenné papíry, duševní vlastnictví, bankovní vklady a kryptokurrence. Proto již není třeba zlato převádět peníze do zahraničí.

Nicméně, žlutý kov má stále řadu neuvěřitelných výhod. Zaprvé, je to skvělý způsob, jak zachovat bohatství. Nákup zlata nevyžaduje zprostředkovatele, například makléře, který potřebuje platit provize. Nikdo nevstoupí do kupce drahého kovu ve speciální databázi. Zlato lze zdědit bez byrokratických překážek. Za druhé, zlato je dlouhodobě poměrně výnosnou investicí. Od srpna 1971, kdy byl žlutý kov formálně odvázán od dolaru, se jeho cena zvýšila 42 krát. Ve srovnání S&P 500 vzrostl ve stejném období přibližně 40krát. To neznamená, že zlato je nejlepší investiční objekt. Ve skutečnosti je akcie výnosnější aktivum. Historie však ukazuje, že zlato si zaslouží pozornost jako spolehlivý prostředek k záchraně bohatství. Dragmetální zajištění systémová rizika, fungující jako pojistka: v krizi se fyzikální zlato prodražuje. Mluvíme především o fyzickém zlatě - šikaně a mincích.

Dalším dobrým důvodem k investování do zlata je diverzifikace. Faktem je, že investor by neměl dávat „všechna vejce do jednoho koše“. Je nezbytné vlastnit několik aktiv, která mají nízkou korelaci mezi sebou. Zlato má inverzní korelaci s burzou. Například, pokud akcie rostou, pak drahý kov obvykle klesá v ceně, a naopak. Žlutý kov tak chrání portfolio v době krize na burze.

Pokud se sníží tempo hospodářského růstu, pak se zvýší cena zlata, a pokud ekonomika roste, pak žlutý kov obchoduje stranou. Diverzifikace je hlavní výhodou zlata, zejména nyní, v nestabilních časech.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.