Order a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
XAU
$1,850.74 USD
XAG
$21.97 USD
XPT
$950.50 USD
XAU
$1,850.741,850.74
XAG
$21.9721.97
XPT
$950.50950.50
Au
$1,850.74 USD
Ag
$21.97 USD
Pt
$950.50 USD

Pamětní a investiční mince Ukrajiny: Přehled, historie vzhledu, zajímavá fakta

Nákup investičních mincí je jedním ze způsobů, jak ušetřit a zvýšit peníze. Postupem času roste hodnota bankovek, které tvoří zisk. Kromě investic existují i sběratelské nebo tzv. pamětní mince. Rozdíl mezi nimi je v tom, že první jsou vyrobeny z drahého kovu a uvolněny ve velkém oběhu, zpravidla bez odkazu na datum. Další věc je memorabilie. Jejich vydání je načasováno na všechna významná data nebo události. V tomto článku se zamyslete nad nejčastějšími možnostmi.

Investice

Nabízíme zlaté mince Ukrajiny, které jsou skvělé pro investování peněz:

„Polykat hnízdo“

Jedna z oblíbených zlatých investičních mincí na Ukrajině. Zasvěcen na památku stejného jména na jižním Krymu, postaven v roce 1912. Tento znak peněz nikdy nevyhrál ceny, a to i v mezinárodních soutěžích. Poprvé byla vydána v roce 2008. Jeho obverse zobrazuje racek a mořskou vlnu a v horní části je malý státní znak Ukrajiny. Půlkruh je nápis: „Ukrajinská národní banka“. Téměř v centru je uvedena nominální hodnota a rok vydání. Obráceně zobrazuje Polykací hnízdo. Bylo vyrobeno měnové znamení 0,900 zlata. Jeho celková hmotnost je 17,28 g, z toho 15,55 g je čistý drahý kov.

Polykat hnízdoPolykat hnízdo

„Ukrajinský balet“

Tohle je jedna z oblíbených ukrajinských investičních mincí. Účelem jeho propuštění je prokázat dovednost, identitu a jedinečnost baletních oddílů Ukrajiny. Omezený oběh mince (celkem 4 000 kopií) zvyšuje jeho hodnotu. Značka peněz je ze zlata nejvyššího vzorku. Celková hmotnost je 17,28 g, z toho 15,55 g je čisté zlato. Obverse zobrazuje baletní básně a osm pruhů napodobujících oponu. Uvádí se také označení měnového znaménka a rok vydání. Na opačném konci je reliéfní obraz baleríny a zrcadlový odraz tanečnice za ním. Na jedné straně je nápis: „Ukrajinský balet“.

Ukrajinský balet

„Taurické Chersonesos“

Tato zlatá mince může být nazývána průvodcem na nejpamátnější místa Chersonesos. Jeho obverse zobrazuje starožitnosti, těsně nad nimi - signální zvon a vchod do jedné z budov starověku. Obráceně zobrazuje katedrálu svatého knížete Vladimíra. Výrobek je vyroben ze zlata 0,900 vzorků. Jeho cena je plně odůvodněná.

Taurické Chersonesos

Zapamatovatelné

Existuje mnoho stříbrných mincí Ukrajiny, které jsou považovány za nezapomenutelné. Jejich ceny závisí na použitém materiálu, stejně jako na oběhu a dalších parametrech. Zde jsou jen některé z nezapomenutelných bankovek Ukrajiny s různými náklady:

„10. výročí černobylské katastrofy“

Tento znak peněz byl vydán na 10. výročí katastrofy v černobylské jaderné elektrárně. Jeho obverse zobrazuje malý ukrajinský Státní zbrojní kabát, lemovaný větvemi draslíku. Nad ním můžete vidět rok mince. V kruhu jsou uvedeny základní informace o výrobku. Na rubu stříbrné mince je zvonek, na jehož koruně je napsáno „Černobyl“. Doba od okamžiku nehody po vypuštění výrobku je uvedena pod zvonkem. Nahoře jsou napsána tři slova v půlkruhu: "Tragédie. Feat. Varování. "

10. výročí černobylské katastrofy

Zlatá mince „Poskytování Tomosu o autocefalii pravoslavné církve Ukrajiny“

Toto znamení peněz je věnováno události, která je považována za záruku duchovní svobody lidu. Na obverse je nápis: "Od křtu až po Tomose. Tisíciletá cesta ukrajinské církve. "Níže je státní znak Ukrajiny. Ve středu můžete vidět domy katedrály St. Sophia v Kyjevě. Obráceně znázorňuje ekumenického patriarchu Bartoloměje a podepisuje Tomose. Existuje také několik tematických nápisů.

Zlatá mince „Poskytování Tomosu o autocefalii pravoslavné církve Ukrajiny

Ne všechny zlaté mince Ukrajiny, stejně jako stříbrné bankovky jsou uvedeny výše. Jejich ceny se mohou časem změnit a jejich hodnota se nemění. Můžete si koupit kopie z online obchodu Klita.Gold.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.