Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,723.43 EUR
Ag
21.07 EUR
Pt
932.31 EUR
Au
1,723.43 EUR
Ag
21.07 EUR
Pt
932.31 EUR

Philharmonicer Investment Coin (Vídeňská filharmonie): přehled, historie vzhledu, zajímavá fakta a fotografie

Jedním ze způsobů, jak investovat peníze, je koupit investiční mince. Postupem času bankovky zdražují a jejich prodej vám umožní vydělat. Zde však vyvstává otázka: Kterou minci vybrat? V tomto článku si vezměme jednu ze slavných bankovek - Vídeňskou filharmoniku. Tato mince je vydána ve zlatě a stříbře. Obě varianty jsou mezi investory oblíbené, protože jsou vyrobeny z materiálu nejvyšší úrovně.

Malá historie

Mince byla vydána v roce 1989 a okamžitě se stala populární. Je zajímavé, že se jedná o první měnový znak, jehož nominální hodnota je uvedena v eurech. Původně byly kopie vyráběny ve dvou verzích: vážící 1 troy unce, stejně jako čtvrt unce. Obě možnosti získaly popularitu a v roce 1991 se objevily další měnové jednotky: v 1/2 unci a v 1/10 uncích.

Po více než 30 let existence se mince nezměnila. Jeho podoba je naprosto stejná jako u prvních problémů.

Vídeňská filharmonie: Rakouská mince Bullion

Na přední straně mince je několik hudebních nástrojů. Jsou mezi nimi harfa, housle, dvojitá basa a další. Nad přístroji, ve formě oblouku, je název mince. Na zadní straně je velký orgán stojící v síni Vídeňského filharmonického orchestru. Nad nástrojem velkými písmeny je napsán Republik Österreich, který překládá jako Rakouská republika. Na této straně je také vzorek, váha a rok vydání peněžní značky. Níže ve formě půlkruhu je nominální hodnota mince. Thomas Pesendorfer pracoval na návrhu předložené mince.

Základní informace

Vídeňská filharmonička je v poptávce mezi investory po celém světě. Postavení mince ve světovém žebříčku neustále roste a existuje několik důvodů:

• investiční hodnota;

• zajímavý design s jasně kreslenými obrazy;

• nejvyšší zlaté standardy;

• bezvadnou pověst rakouské centrální banky;

• prestiž.

Peníze jsou investovány do této mince z několika důvodů. Jedním z nich je touha vydělat a druhým je stát se vlastníkem tak cenné a zajímavé kopie.

Do roku 2002 byla představená mince nominována v šilincích, ale dnes je prezentována v eurech. Hodnota peněžní známky je přímo závislá na hodnotě zlata na kovové burze v Londýně.

O standardech

Filharmoniker, nebo jak ji filharmonie také nazývá, je drahocenná zlatá mince, právní platební prostředek v Rakousku. Nominální hodnota měnového znaménka je 100 eur, ale jeho reálná hodnota je mnohem vyšší. Dnes je právem považován za vyhledávaný finanční nástroj vytvořený pro záchranu, zvýšení kapitálu.

Hlavní parametry zlaté mince:

V roce 2004, u příležitosti 15. výročí filharmoniky, rakouská mincovna předložila minci z čistého zlata a váha peněžní známky byla 31.103 kg. Pro velké rozměry mu bylo přezdíváno „Velký Phil“. Nominální hodnota peněžního znaménka je 100 tisíc eur. Průměr byl 37 cm a tloušťka 2 cm.

Celkem se narodilo 15 „Velkých Filliů“. Jejich počet odpovídá 15. výročí vydání peněžní známky. Dodnes bylo distribuováno 14 mincí soukromým sběratelům a jedna z nich je v muzeu Národní banky ve Vídni.

V roce 2016 spatřila světlo platinová investiční mince. K jeho uvolnění se používá nejvyšší vzorový materiál. Návrh peněžní značky se zcela shoduje s designem zlaté a stříbrné verze Vídeňské filharmonie.

Jak koupit?

Online obchod „Kalita.Gold“ nabízí široký výběr investičních mincí. Najdete originální vysoce kvalitní bankovky. Fotografie a popisy jsou připojeny ke všem z nich. Pro větší konzervaci jsou prezentovány v plastových tobolkách, které je chrání před různým poškozením, nepříznivými účinky vnějších faktorů.

V našem internetovém obchodě najdete některé z nejznámějších investičních mincí v Rakousku. Více informací můžete získat, stejně jako zakoupit Philharmoniker od našich manažerů prostřednictvím zpětné vazby na našich webových stránkách.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.