Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,724.10 EUR
Ag
20.99 EUR
Pt
929.62 EUR
Au
1,724.10 EUR
Ag
20.99 EUR
Pt
929.62 EUR

Jak investujete do zlata? Základní metody nákupu a prodeje zlata. Proč je zlato atraktivní pro investory

Investování peněz do drahých kovů láká nově příchozí a zkušené investory. V historii se zlato těší velké důvěře mezi obyvateli. Proč je to tak? Jak investovat do zlata? Hlavní metody nákupu a prodeje drahého kovu jsou v tomto článku.

Jak investovat do zlata

Pojďme se podívat na historii

Od starověku až do současnosti je zlato jedním z nejspolehlivějších prostředků k zachování bohatství. Během mnoha tisíců let vznikly nové národy a vlády a pak - klesly v dějinách. Objevily se nové měny, které pomohly válkám, inflaci a dalším faktorům. Zlato však zůstalo beze změny. Stejně jako před tisíciletími, a nyní, zaujímá zvláštní, čestné místo. Nikdo nezpochybňuje jeho stav a hodnotu.

Dnes je zlato velmi spolehlivým, vysoce vyhledávaným aktivem. Investovat do něj je dost snadné a lze to dělat různými způsoby. Níže zvažte hlavní způsoby, jak investovat do populárního drahého kovu.

Jak investovat do zlata

Lidé mohou investovat do zlata, preferovat mince, bary, a také prostřednictvím neosobního kovového účtu (CHI). Někteří lidé přidávají další možnost, která je koupit šperky. Ale musím říct, že takové rozhodnutí je velmi kontroverzní, protože po nošení výrobků ztrácí hodnotu. Pokud je nenosíte, pak význam nákupu se ztratí vůbec, a je lepší zvážit jiné způsoby, jak investovat peníze do zlata.

Nejjednodušší způsob, jak koupit drahý kov je koupit ingoty. Chcete-li to udělat, stačí přijít do banky, poskytnout pas a vybrat požadované množství drahého kovu. V tomto případě musí být kupující připraven zaplatit finanční instituci přirážku a poté - ročně zaplatit skladování kovu v bankovním skladu.

Dalším způsobem je nákup pamětních nebo investičních mincí. Bankovky se prodávají ve specializovaných obchodech nebo bankách. Proces nákupu není složitý. Existuje však několik nuancí.

Zaprvé, mince musí být někde uloženy, aniž by byla ohrožena integrita balíčku. Zadruhé, najít na ně kupce může být o něco obtížnější než na ingot. Proto tento způsob investic často volí ti, kdo nejsou lhostejní k peněžním značkám. Ti, kteří mají opravdovou radost z jejich sbírání, se k nim připojí a zároveň investují volné peníze s očekáváním dalšího zisku.

Pokud se okolnosti podaří, majitel mince bude moci prolomit dvojitý jackpot - dosáhnout zisku zvýšením nákladů na zlato, stejně jako díky poptávce od sběratelů.

Nejjednodušším řešením pro investora, který chce koupit zlato, je otevřít neosobní kovový účet (MHI). Jeho podstatou je, že klient bude mít na svém kontě nastavené množství drahého kovu. Dodáváme, že k dispozici je nejen zlato, ale také například platina atd. Podle typu je povinné zdravotní pojištění rozděleno na naléhavé a takzvané „na vyžádání“. Zisk z něj sčítá procentní podíl na zůstatku plus rozdíl mezi pořízením a prodejem.

Systém povinného zdravotního pojištění je pro investory atraktivní. Jedním z jeho charakteristických rysů je, že hodnota zlata je zastoupena v amerických dolarech. Držitel účtu navíc nemusí přemýšlet o tom, jak zlato uchovávat. Odpovědnost za bezpečnost kovu nese finanční instituce.

Dodáváme, že jeden gram kovu stačí k otevření účtu. Existuje však mínus - nedostatek povinného zdravotního pojištění ze strany depozitní pojišťovny. Pokud se něco stane bance, peníze nevrátíte. Je nemožné získat fyzické zlato při uzavírání účtu. Platí se jen ekvivalent hotovosti.

Existuje mnoho způsobů, jak koupit a prodat zlato. Mezi nimi si každý investor může vybrat toho nejvhodnějšího. Hlavní je nespěchat na rozhodnutí.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.