Order a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
XAU
$1,847.07 USD
XAG
$21.94 USD
XPT
$950.00 USD
XAU
$1,847.071,847.07
XAG
$21.9421.94
XPT
$950.00950.00
Au
$1,847.07 USD
Ag
$21.94 USD
Pt
$950.00 USD

Queen's Beasts Series Mince: Přehled, Historie vzhledu, Zajímavá fakta

Seriál Queen's Beasts byl vydán londýnskou královskou mincovnou. Sbírka zahrnuje zlaté, stříbrné a platinové mince, jejichž design je založen na heraldických symbolech Anglie. Dříve mincovna ve Spojeném království ražila pouze 2 řady jednotek investiční měny: Britská a suverénní. Důvodem byla konzervativnost organizace a navazující na zavedené staleté tradice. V roce 2014 však začaly změny, které vyústily v vydání prvního „lunárního“ Shengxiao. A pak následoval jeden z nejpopulárnějších seriálů - „Bestie královny“.

Historie seriálu

Historie vzhledu „bestií“ pochází z roku 1953. Pak slavný anglický sochař D. Woodford vyřezal 10 soch zvířat odpovídajících heraldickým symbolům Velké Británie. Sochy byly vyrobeny pro korunovační obřad Elizabeth II. Každá postava byla 6 stop vysoká a byla symbolem historické velikosti země. Zvířata se chovala jako „stráž“ nového panovníka. Sbírka byla vytvořena na základě „Beasts of the King“ od Henryho VIII, instalovaného na Hampton Court Bridge.

Série se ukázala být neobvyklá. „Ředila“ tradiční anglický design mincí. Kromě toho královská mincovna v první vydal stříbrnou minci s hmotností dvou uncí. Návrhy navrhl Jodie Clacrc. Všechny obrázky mají podobný charakter. Zvířata jsou zobrazena za štítem s heraldickými symboly. Jsou mezi nimi jak skutečná zvířata, tak mytologická stvoření převzatá z legend a mýtů.

Soubor obsahuje pouze 10 druhů investičních mincí. A díky tomu byl seriál ještě populárnější nejen mezi investory, ale i mezi sběrateli. Konec konců, čím menší oběh, tím cennější mince se stává. Kolekce je vydána ve třech hlavních formátech:

•             stříbrné exempláře o hmotnosti 2 uncí vyrobené z kovu 0,9999 vzorků;

•             mají hmotnost zlata 1 unce a 1/4 unce, vyrobené z kovu 0,9999 vzorků;

•             platina o hmotnosti 1 unce, vzorek 0,9995.

Také v samostatném oběhu přišly stříbrné mince o hmotnosti 5 uncí a 10 uncí (více než 300 gramů).

V tuto chvíli byl seriál Královniny bestie vydán v plném rozsahu. Pro zakoupení jsou k dispozici dva případy:

•             „bulion“ - měnové jednotky s nominální hodnotou 5 liber a 10 liber, vyrobené z kovů nejvyššího vzorku, jsou pouze objekty pro investice;

•             „pruf“ - mince o nominální hodnotě 2 libry, 10 liber (5 a 10 uncí), 500 liber, vyrobené ze stříbrných 0,999 vzorků a určené pro sběr.

Co je součástí série

„Anglický lev“ 2016

„Anglický lev“ 2016

Mince byla vydána v roce 2016. Byla to ona, kdo ten seriál otevřel. Obráceně zobrazuje lva s královským pláštěm zbraní, symbolizujícím absolutní moc panovníka. Zlatý korunovaný lev zůstal symbolem Velké Británie od vlády Jakuba I., ale samotné zvíře bylo spojeno se zemí dávno předtím. V náručí Richarda Lionhearta byli tři lvi. Od 12. století bylo toto zvíře trvalým prvkem ramene každého anglického panovníka.

„Griffin z Edwarda III“ 2017

„Griffin z Edwarda III“ 2017

Griffin byl zobrazen na osobní pečeti krále Edwarda III. Tento symbol se neobjevil náhodou. Panovník vládl více než půl století, a proto byl spojen s mytologickým tvorem, který zosobňoval odvahu, odvahu a ostražitost.

Wales Red Dragon 2017

Wales Red Dragon 2017

Drak je jedním z nejznámějších mytologických tvorů, které se vyskytují v příbězích téměř všech zemí světa. Toto zvíře se nachází ve velšských záznamech datovaných do 6. století. Zpočátku byl obraz draka vytvořen na znaku Owena Tudora. Tvor zosobnil právo Tudora na velšský trůn, později znak přešel na jeho potomky.

Během bitvy u Bosworthu nesli vojáci Jindřicha VII transparenty znázorňující červeného draka. I když se zvíře nazývá „červené“, jeho břicho má zlatou barvu. V tlapách drží drak štít rozdělený na 4 části znázorňující leopardy. Tohle je erb Llywelyn ap Griffid, posledního nezávislého vládce Walesu.

„Jednorožec Skotska“ 2018

„Jednorožec Skotska“ 2018

Jedna z nejvýznamnějších událostí anglických dějin se odehrála v roce 1603, kdy skotský král Jakub VI., sjednotil Skotsko a Anglii a stal se také anglickým Jakubem I., prvním anglickým králem z dynastie Stuartů. Jako symbol jednoty král položil na svůj erb jednorožce Skotska a lva Anglie. Od té doby se symbol nezměnil.

Proč se jednorožec stal symbolem Skotska, není jisté. Historie však zaznamenala, že v 15. století byl obraz tohoto mýtického tvora ražen na skotských mincích. Na krku jednorožce byla koruna s řetízkem, což symbolizovalo zkrocení tvora králem.

Clarence's Black Bull 2018

Clarence's Black Bull 2018

Býk v anglické kultuře symbolizuje moc. Existují vědci, kteří mají tendenci věřit, že štíty zobrazující černého býka byly v rukou yorkistů, když Lancaster dům padl v 15. století. V důsledku těchto událostí se představitel dynastie York, Edward IV, stal králem Británie. A v 16. století, na příkaz Alžběty I., začaly být v království raženy mince znázorňující býka.

Yale Beaufort 2019

Yale Beaufort 2019

Yale se objevil v monarchistické symbolice s podáním matky Henryho VII. Margaret Beaufortové. Yale je mytický tvor připomínající kozu nebo antilopu. Je velmi velká, má černou nebo červenou vlnu. Čelisti zvířete jsou jako divoký kanec a ocas je jako slon.

„Falcon Plantagenetov“ 2019

„Falcon Plantagenetov“ 2019

Sokol „patřil“ Edwardu III. Plantagenetovi. Tyto ptáky velmi miloval, takže si vybral jako svůj symbol. Při korunovaci Alžběty II v tlapách bílého sokola byl štít s odznakem, na němž byl namalován jiný stejný pták v odemčeném zlatém šrotu. Tato symbolika byla populární v dynastiích York a Lancaster.

„Bílý kůň Hanover“ 2020

„Bílý kůň Hanover“ 2020

Bílý kůň je tradičním symbolem Velké Británie, která se objevila před mnoha staletími. Historie obrazu pochází z Německa středověku, odkud pocházejí předkové George I. Je známo, že kůň se poprvé objevil na pečeti Alberta I., vévody z Brunswick-Grubenhaben v roce 1361. Vévoda byl součástí guelfské rodiny, která financovala mnoho německých panovníků a šlechtických osob.

„Mortimerův bílý lev“ 2020

„Mortimerův bílý lev“ 2020

Lvi jsou samozřejmě nejpopulárnější symboly anglických králů. Ale je-li „Lví Anglie“ zobrazen jako impozantní, s rozložitými ústy zmrzlými v sonorní řadě, a zvýšenou tlapou, demonstrující sílu a moc, pak „Bílý lev Mortimer“ symbolizuje oddanost. Není korunován korunou a není tak hrozivý.

Richmond White Borsai 2021

Richmond White Borsai 2021

Pes byl symbolem Johna z Gauntu, vévody z Lancasteru a hraběte z Richmondu, který byl také otcem Henryho IV. pes symbolizuje čest a je spojen se severem Velké Británie. Borzai na anglické minci je téměř totožný se sochou. V tlapách drží štít znázorňující Růži Tudorů s královskou korunou.

Královnina zvířata stojí

Cena mincí se tvoří v závislosti na hmotnosti drahého kovu, ze kterého jsou vyrobeny, roku vydání a kvalitě. Například stříbrný pětilibrový „Black Bull of Clarence“ vážící 2 unce jako „bullion“ se odhaduje na asi 39 amerických dolarů. A „Griffin z Edwarda III“ ze stříbra stejné nominální hodnoty, váhy a kvality stojí asi 60 dolarů. Jednou z nejdražších mincí série je stříbrný „Rudý drak z Walesu“, který má nominální hodnotu 10 liber a hmotnost 10 uncí, kvalita „pruf“. Jeho cena je asi 1 100 dolarů.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.