Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR
Au
1,706.86 EUR
Ag
22.03 EUR
Pt
968.48 EUR

Rozdíly mezi investičními mincemi a numismatickými mincemi. Co je lepší zakoupit

Mince jsou často považovány za způsob, jak zachovat a také zvýšit kapitál. Ale které produkty jsou lepší vybrat? Peníze z drahých kovů jsou rozděleny na investice a numismatické. Patří mezi ně pamětní, kolektivní, jubilejní atd.

Z hlediska složení mohou být předměty jednodílné nebo obsahovat několik kovů najednou. Níže se budeme zabývat investicemi a numismatickými mincemi, z nichž je lepší vybírat.

Rozdíly mezi investičními mincemi a numismatickými mincemi. Co je lepší zakoupit

O investicích

Porovnejme investiční produkty a numismatické. Hlavním rozdílem je tvorba cen. Náklady na investiční bankovky závisí na současné ceně kovu, ze kterého jsou vyrobeny. Nepředstavují uměleckou nebo nezapomenutelnou hodnotu. Jsou prodávány jako masy, a oni sami nemají značku pro raritu.

Pokud se podíváte na dynamiku cen, ukazuje se, že bude opakovat změnu v uvozovkách odpovídajícího kovu na světovém trhu. Investice do investičních bankovek jsou téměř vždy ziskové. Zlato, stříbro, stejně jako jiné drahé kovy, pomalu, ale sebevědomě získávají v ceně. Investování peněz do nich je méně rizikové ve srovnání s investicemi do cenných papírů, měny, nemovitostí.

Nákup není nijak zvlášť obtížný, netrvá mnoho času a nevyžaduje zkušenosti. Všechny transakce probíhají rychle a jednoduše, nevyžadují ponoření do nuancí.

O numismatickém

Náklady na numismatické výrobky nezávisí na skutečných tržních cenách drahých kovů. Je ovlivněn uměleckou, nezapomenutelnou, stejně jako sběratelskou hodnotou bankovek. Proto je skutečná cena často vyšší než par. Tyto bankovky jsou vydávány v omezeném počtu.

Existuje názor, že numismatické mince nejsou vhodné pro investování peněz. Tak to ve skutečnosti není. Pokud k věci přistupujete zodpovědně, vyberte si správnou pokladní značku, pak se můžete stát vlastníkem pamětní mince, a v budoucnu je výhodné ji prodat.

Vlastnosti investování peněz do numismatických mincí

Markups na numismatických mincích jsou vždy vyšší ve srovnání s investičními mincemi. Důvodem je vysoká kvalita, rarita, nízký oběh bankovek. Často se majitel rarity musí hodně snažit, trávit čas hledáním kupce. Je tu další nuance.

Spočívá v tom, že pokud nakupujete pamětní produkty od bank, pak když dojde k krizi, mohou odepisovat a jejich hodnota klesá na nominální. Je nesmírně obtížné zde uvést přesné prognózy. Proto je nákup numismatických mincí vždy rizikem.

Prodej a nákup investičních mincí je téměř vždy jednodušší než ty numismatické. Maple Leaf, Ngc nia a další slavné bankovky lze snadno prodat téměř v kterémkoli státě. Obvykle je přirážka asi 7%.

Prodej pamětních, sběratelských bankovek bude pravděpodobně trvat více úsilí a času. Nicméně, pokud na nich najdete kupce, můžete získat dvojnásobnou výhodu. Pamětní mince z drahého kovu, prezentovaná ve výborném stavu, může svému prodejci přinést značný zisk. Hlavní je najít někoho, kdo se o to opravdu zajímá. S tím pomohou specializovaná místa pro prodej mincí, například online obchod Kalita.Gold.

Zde můžete nejen nakupovat, ale také prodávat cenné bankovky ziskově. Více informací o tom můžete získat od manažerů prostřednictvím zpětné vazby našich webových stránek.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.