Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,723.57 EUR
Ag
21.06 EUR
Pt
932.72 EUR
Au
1,723.57 EUR
Ag
21.06 EUR
Pt
932.72 EUR

Zlatá investiční mince Británie (Sauveren) - recenze, historie vzhledu, zajímavá fakta

Zlatá investiční mince „Británie“ (Saveren) - výběr zkušených a nových investorů. Tato peněžní značka je oficiálním platebním prostředkem a její nákup je bez daně z DPH a kapitálových zisků (CGT) pro kupující ve Spojeném království. To činí z mince ještě lepší investici, investici s tím, co je známo jako nízká přirážka.

Obecné informace

„Soverens“ jsou jednou z nejznámějších mincí na světě. Ve Spojeném království vlastní status úředního platebního prostředku. V průběhu historie dokázali udržet pozornost a neztrácet zájem sběratelů, ale i investorů. Jejich nákup je dobrým přírůstkem do stávajícího portfolia. Samotný název „Svrchovaného“ je obraz krále na trůnu s nezbytnými atributy moci. Pro nás je však Soveren známější. Od roku 1817 do současnosti je mince ražena z 22-karatového zlata z 917 vzorků. Malá nečistota ve formě mědi činí slitinu odolnější vůči škrábancům a dalším poškozením.

V roce 1957 získal status investice „Soveren“. Od té doby se začalo uvolňovat pro investory a sběratele. V celé své historii si vytvořila bezvadnou pověst. Každý rok roste jeho hodnota. To znamená, že nyní je čas doplnit jejich sbírku s nimi. V našem katalogu na stránkách KALITA.GOLD najdete skladbu s názvem „Britnia“ - mladou dívku, která od římského impéria personifikovala Británii a symbolizuje integritu Britských ostrovů.

Obraz Británie

Zlatá mince Britia neztratila popularitu od roku 1987. Samotná myšlenka na jeho vytvoření je docela zajímavá. Britské ministerstvo financí stanovilo cíl vytvořit pokladní ceduli, která by nebyla nižší v popularitě Maple Leaf of Canada a US American Eagle. V mincovně se konala soutěž o nejlepší návrh pokladní značky. Z více než 50 možností byl vybrán jeden, jehož autorem byl Philip Nathan. Tak se objevila Británie - ženská postava ve vyklenutých šatech, s pláštěm paží, poseidonským tridentem a korintskou přilbou.

1987 „Britská republika“

1987 „Britská republika“

Po třicet let se návrh „Británie“ několikrát změnil. První možnost byla ražena v letech 1987 až 1997. V roce 1997 spatřila světlo dívka s vozem taženým koňmi. Tato možnost trvala do roku 2009. Nicméně výkon dívky se pravidelně měnil, i když mírně. Byla například zobrazena na vlnách (2008) nebo s vlajkou (2011). To vše ji nezbavilo popularity, ale pro sběratele a investory to bylo zajímavější.

Stojí za to dodat, že na obverzi peněžní značky je portrét Alžběty Druhé. Během 65 let královniny vlády byl obraz změněn pouze pětkrát.

Druhy mincí

Zlatá Británie vychází s vážící 1/10, 1/4, 1/2 a jednou uncí. V roce 2013 byla na seznam přidána stříbrná mince s jednou uncí. První zlaté verze měly 22 karátů zlata (22 částí zlata a 2 části mědi), měly 917 členění. V roce 2012 však bylo složení změněno: místo mědi bylo smíšeno stříbro, ale vzorek peněžní známky zůstal stejný.

V roce 2013 byla publikována aktualizovaná „Británie“. Ukazatel čistého zlata v něm vzrostl na 99,99%. Díly, vydané v roce 2017, obsahují jednu troyskou unci z 24-karátového čistého zlata. Nová verze mince, vydaná v roce 2021, má další bezpečnostní prvky, včetně skrytého obrazu, povrchové animace, mikrotextových a odstínových čar, které jsou vybaveny ikonou Philip Nathan.

Návrhy „Kalita.Gold“

Zlatá „Británie“ se stala první investiční mincí v Evropě. Rozměry mince jsou 32,61 mm v průměru, stejně jako 2,70 mm v tloušťce. Na obverzi pokladního odznaku je portrét Elizabeth the Second a nominální hodnota 100 liber. Opak adoruje Británii.

Online obchod „Kalita.Gold“ nabízí široký výběr zlatých investičních mincí. Prodáváme originální bankovky. Pro členy našeho klubu jsou speciální ceny. Můžete získat více informací, stejně jako umístit objednávku s našimi manažery. Specialisté vám poskytnou další informace, odpovězte na otázky, které vás zajímají.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.