Order a call

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
XAU
$1,848.89 USD
XAG
$21.93 USD
XPT
$950.00 USD
XAU
$1,848.891,848.89
XAG
$21.9321.93
XPT
$950.00950.00
Au
$1,848.89 USD
Ag
$21.93 USD
Pt
$950.00 USD

Zlaté mince USA: Přehled a historie amerických mincí, které americké mince jsou investiční mince

Americké zlaté mince jsou jednou z nejoblíbenějších. To je dáno jejich vysokou kvalitou. Kromě toho je měnový systém státu tak stabilní, že všechny mince počínaje rokem 1792 mohou být platebním prostředkem v současnosti. Tato funkce přidává popularitu peněžních cedulí. Mnozí investoři si je vybírají pro dlouhodobé investice. Dodáváme, že v samotné Americe byly zlaté mince používány po mnoho staletí v komoditně-měnových vztazích. Situace se změnila až v roce 1785, kdy byl zaveden dolar, a již v roce 1792 začala fungovat mincovna USA.

Malá historie

Investiční zlaté mince USA se objevily v roce 1792. V této době členové Kongresu podepsali mincovní akt. Tento dokument definoval legislativní základ pro ražbu peněz ve Spojených státech. Projektantem prvních bankovek byl klenotník Robert Scot.Jedním z jeho prvních nápadů bylo mince, která by symbolizovala Svobodu. Modelkou byla Anna Ochotná Binhamová, dcera ředitele představenstva první americké banky. Tak se objevila první americká zlatá cedule - Turban Head. Jeho jméno lze vysvětlit tím, že turban byl zobrazen na hlavě Liberty Girl. V té době to byla jedna z nejběžnějších pokrývek hlavy.

Turban Head, 1795

Turban Head, 1795

Během vlády Thomase Jeffersona (třetího prezidenta Spojených států) prošel návrh bankovek změnou, byla provedena reforma, v jejímž důsledku byly staré vzorky staženy z oběhu.

Thomas Jefferson (roky vlády - 1801-1809)

Thomas Jefferson (roky vlády - 1801-1809)

Návrh nových mincí začal vytvářet rytec John Reich. Právě tento Američan německého původu navrhoval znázorňovat orlí mince na obráceních. Ve stejné době zůstala stejná Svoboda na obverse, ale s dalším prototypem, jehož jméno nebylo zachováno v historii. Dodáváme, že hlava nové dívky byla vyzdobena frygiánskou čepicí, která symbolizovala revoluci.

Mince 5 dolarů, 1812

Mince 5 dolarů, 1812

V roce 1834 prošly americké zlaté bankovky opět změnami. Dotkli se inovací a složení investičních aktiv. To zase znamenalo změnu vzhledu. Umělcem nových vzorků byl rytec jménem William Kniss. Výsledkem jeho práce byla dívka-Svoboda ve starověkém stylu:

Золотая монета Девушка-Свобода

Následující změny byly provedeny v rámci 32. prezidenta USA Franklina Roosevelta.

Franklin Roosevelt (roky vlády - 1933-1945)

Franklin Roosevelt (roky vlády - 1933-1945)

V důsledku toho se mince staly reliéfem, a ne konvexním vzorem, jako dříve. Doba oběhu mincí výrazně vzrostla, ale jejich numismatická hodnota se mírně snížila, protože výrobky se staly méně odolnými proti hromadění prachu. Tehdy bankovky získaly moderní vzhled. Níže uveďme některé z dosud nejvyhledávanějších amerických investičních mincí.

Americký zlatý orel

Jedna z nejčastějších amerických investičních mincí. V letech 1795 až 1933 se jednalo o uznávaný platební prostředek od státu a byl vyráběn ve velkých vydáních. Dodáváme, že v roce 2002 byla na aukci prodána mince z roku 1933 (jediná dochovaná kopie) za 7,59 milionu dolarů. Díky tomu byla jednou z nejdražších mincí všech dob.

Americký zlatý orel se v oběhu lišil svou nominální hodnotou. Hlavní kopie byla odhadnuta na 10 dolarů. Mince s nominální hodnotou $20 se jmenovala Double Eagle, $5 - Half Eagle a $2.5 - Quarter Eagle.

Orel z roku 1894. Nominální hodnota - $10.

Orel z roku 1894. Nominální hodnota - $10.

Orel z roku 1866. Hodnota obličeje je 20 dolarů.

Orel z roku 1866. Hodnota obličeje je 20 dolarů.

Indická hlava

Indická hlava

Mince byly vydány v letech 1907-1933. Na obverse je profil indiána s peřím. Na opačné straně je bělovlasý orel obrácený doleva. Tyto americké zlaté mince jsou v poptávce mezi sběrateli vzhledem k jejich historické hodnotě. Dnes jsou vzhledem k malým zbytkům považovány za vzácné, což jen přidává hodnotu.

Americký bizon (American Buffalo)

Americký bizon (American Buffalo)

Také populární americké investiční mince. Představují první 24karátové měnové znamení. Byly poprvé raženy americkou mincovnou v roce 2006 a jsou stále raženy. Od roku 2008 se objevily různé odchylky hmotnosti mince, až 1/10 unce.

Obverse amerického Buffala zobrazuje hlavu indiána, existuje nápis SVOBODA (SVOBODA). Rok výroby výrobků je uveden níže. Obrácená značka peněz je zdobena bizonem a nápisem: SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ. O něco níže - E PLURIBUS UNUM - „Z mnoha - jedna.“ Dole je nápis V BOHU DŮVĚŘUJEME, který překládá jako: „Věříme v Boha.“ Uveden je také obsah čistého zlata, jeho vzorek a nominální hodnota mince.

A to je jen několik z velkého počtu amerických zlatých investičních mincí. Můžete se seznámit s úplným seznamem nabídek v obchodě Kalita.Gold. Prodáváme originální bankovky za tržní ceny. Více informací o nich můžete získat, stejně jako objednat prostřednictvím formuláře zpětné vazby na našich webových stránkách.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.