Požádat o hovor

Спасибо за заявку,
в ближайшее время с Вами свяжутся!
Au
1,723.96 EUR
Ag
21.04 EUR
Pt
928.37 EUR
Au
1,723.96 EUR
Ag
21.04 EUR
Pt
928.37 EUR

Jak najít a rozpoznat vzácné sběratelské mince: hodnotící kritéria, metody vyhledávání, funkce

Sběratelské mince jsou úspěšný nález, který může přinést významný zisk svému majiteli nebo potěšit jeho oči po dlouhá léta. Ale jak najdete a poznáte měnové jednotky, které si opravdu zaslouží pozornost a za které sběratelé mohou nabídnout značnou částku? Řekneme vám to v tomto článku.

Sběratelské mince

Studijní speciální literatura

Chcete-li rozvíjet dohled a naučit se rozpoznávat vzácné exempláře, musíte pravidelně studovat tematické knihy, časopisy a referenční knihy o numismatice. Vyjmenujme některé z nich:

Zpravidla jsou zobrazeny všechny takové publikace, které vám umožní seznámit se s vzhledem kolektivních měnových jednotek, dozvědět se o nich více a zapamatovat si důležité funkce.

Hledat nedostatky

Sbírková mince s vadou

Sběratelské výrobky často zahrnují výrobky ražené chybami nebo poškozené při výrobě. To by mohlo být:

Náklady na vadnou minci budou záviset na viditelnosti vady, její vzácnosti, stejně jako velikosti výrobku — například při malé nominální hodnotě jsou nedostatky mimořádně vzácné, a proto jsou více oceňovány.

Chcete-li odhalit manželství nebo poškození, musíte pečlivě zvážit kovové peníze znamení ze všech stran v různém osvětlení, porovnat se stejným (pokud existuje). Je však důležité pochopit, že ne každý škrábanec a zářez bude vysoce oceněn sběrateli. Například koroze a těžké mechanické poškození nejsou považovány za manželství.

Prozkoumat rok mincí a mátových znamének

Existují cenné a mimořádně vzácné mince, které mohou být vysoce oceněny sběrateli. Jedná se o produkty uvolněné v relativně malém oběhu. Šance náhodně je najít doma je velmi malá, ale stále existuje.

Každá státní mincovna vypadá jinak. Například na amerických mincích lze nalézt až 8 různých znaků: písmeno P — Philadelphia (od 1942 do 1945), D — Denver (od 1906), S — San Francisco, W — West Point atd.

Americká mince se značkou mincovny West Point

Zde můžeme vidět znak mincovny West Point na dně ramen, pod tlapou orla (W). Nepřítomnost znamení v některých případech může být známkou vzácného a cenného produktu.

Odložit kopie výročí

Pokud vám padne do rukou mince z výročí, je lepší uložit ji do skladu, a ne dát na další cestu do obchodu. Produkty vydávané v malém vydání postupně rostou v ceně. Například německá mince 5 známek z roku 1925, věnovaná 1000. výročí Porýní.

Německá mince 5 mark 1925 k 1000. výročí Porýní

Nebo čínská stříbrná mince o hmotnosti 1000 gramů, vydaná na počest olympiády 2008.

Čínská stříbrná mince 1000 gramů na počest olympijských her v roce 2008

Zvyk zvažovat mince

Pokud máte maličkost v rukou, nesnažte se ho okamžitě zbavit: pečlivě zvažte výrobky pro výrobu chyb, studujte mátové znaménko. K tomu je nejlepší zakoupit zvětšovací sklo s dobrým nárůstem. Mince, které jsou sporné, mohou být uloženy ve speciálním převodníku nebo váčku.

Sběratelské mince

Nákup detektoru kovů

Vzácné sběratele najdete v zemi — v zaniklých nebo opuštěných vesnicích, na místě starých sídel, na plážích. Je však nesmírně důležité studovat legislativu země — v mnoha státech je zakázáno vyjmout z pozemků, které jsou staré více než 100 let, protože patří k archeologickým objektům. A vyhledávání na některých územích může být považováno za porušení zákona o nedotknutelnosti soukromého majetku.

Detektor kovů pro vzácné mince

Rozhovor starší generace a prozkoumat online reklamy

Mnoho prarodičů drží denznaki doma, a také sbírat maličkosti po léta. Mezi těmito produkty, je docela možné najít cenné kopie. Můžete souhlasit s rozdělením zisku v případě sběratelské měny. Také na internetu najdete nabídky na prodej mincí podle hmotnosti — například majitel nezajímá v jejich hodnotě jednoduše chce zbavit zbytečných věcí v domě. I tam můžete najít něco, co stojí za tu sbírku.

mince

Pečlivě uložit nalezené instance

Pokud se vám podařilo najít vzácnou minci, ale zatím ji neplánujete prodat, je důležité zajistit, aby výrobek měl správné podmínky skladování. Existují speciální kapsle alba pro kovové bankovky, plastové držáky, pouzdra. Čím méně je výrobek poškozen, tím dražší může být prodán.

Skladování sběratelských mincí

Nespěchejte prodat to, co jste našli

Pokud ještě nemáte komplexní znalosti, můžete prodat cennou měnovou jednotku za příliš nízkou cenu nebo jednoduše nedokážete odpovědět na sofistikovanější sběratele na všechny jejich otázky o produktu. Proto je lepší nejprve správně porozumět tématu tak, aby koníček skutečně vydělal v budoucnosti.

sběratelská mince

Být trpělivý

Najít a rozpoznat vzácné mince je poměrně složitý koníček, který vyžaduje mnoho úsilí a času. Není zdaleka skutečností, že budete schopni rychle najít drahou sběratelskou kopii — to může trvat roky. Budete muset také čekat alespoň 10 let na výročí produkty vydané na začátku 2000s, aby výrazně vzrostl v ceně. Proto je trpělivost hlavní kvalitou jakékoli numismatické.

Ваш браузер устарел рекомендуем обновить его до последней версии
или использовать другой более современный.
Informace o ochraně osobních údajů
Kliknutím na tlačítko „Přijmout“ kdykoli souhlasíte s používáním cookies KALITA.GOLD, třetích stran a podobných metod optimalizovat webové stránky a jeho správnou funkci, stejně jako zobrazovat reklamy založené na zájmech. Také další metody používané pro pohodlné přizpůsobení webových stránek, vytváření anonymních statistik, propojení informací o používání těchto webových stránek a našich online reklam k objednání transakčních dat a jiných kontaktů zákazníků, nebo zobrazení personalizovaného marketingového obsahu na této webové stránce a jinde. Klikněte na „Zásady ochrany osobních údajů“, abyste se dozvěděli více o tom, jak používáme vaše data, kdo jsou naši partneři, s čím souhlasíte a jaké máte právo kdykoli odvolat. Kliknutím na „Přijměte“ souhlasíte s používáním těchto technologií a zmíněnými zpracovatelskými účely. Souhlas můžete odmítnout zde nebo jej kdykoli odvolat v zásadě ochrany osobních údajů.